10 Ağustos 2015 Pazartesi

D&R Kampanyası - Payıma Düşenler  Bir kitap yazısıyla Merhaba!

  D&R' ın artık gelenekselleşmiş 5-10 TL kampanyalarından her yıl kendime yeni kitaplar düşürme derdindeyim. Sağ olsun her seferinde benim için de mutlaka bir şeyler ayarlamış olur sevgili Can Yayınları ve Doğan Kitap. Bu kez Kırmızı Kedi ve Everest'in de birer kitabının peşine düştüm.
Bu kampanyayı şimdilik 6 kitapla kapatmış bulunuyorum. Yani umuyorum. Almayayım diye gitmiyorum, bu sefer web sitesinden şöyle bir bakasım geliyor. Yenileri mi ekleniyor ne? Sadece bakıcı iken, yine alıcı oluyorum. Gerçekten artık okumam gereken yığınla kitap birikti ve onların azalması gerek. Yani biraz sakin olayım artık.

  Asi Melekler, 2010'da ilk çıktığında dönemlik bir buhranla bana vampirlerden, kurt adamlardan, cadılardan ve bilumum fantastik güçlerden fenalık geldiği için (ki çok severim), bir de düşen meleklere bulaşmak istememiştim. Ama iyi de kötü de olsa bir okumak istedim tabi. 10 sene Supernatural izledik, düşmüş melek nedir iyi biliriz. Bir merakım var doğal olarak. 10 TL'lik bölüme geçiş yapmış. Doğan Kitap.

  Kızıla Boyalı Saçlar alma sırası gelemeyen kitaplardandı. Kampanyada görünce de beklemedim artık. "Kızıla Boyalı Saçlar insan özgürlüğüne yazılmış bir övgü" demiş Kostas Mourselas. Bana can ev arkadaşı Şeboli' yi hatırlatır ismiyle.  10 TL kampanyasından. Kırmızı Kedi.

  Dünya Ağrısı, Ayfer Tunç'un okuyacağım ilk kitabı olacak. Ayfer Tunç benim, okumaya geç kaldığım yazarlardan biri. Dünya Ağrısı ilk kitap olarak doğru bir tercih mi bilmiyorum ama, arka kapak yazısından ve okuyan arkadaşlarımın paylaşımlarından pek yanlış bir tercih olduğunu düşünmedim. Can Yayınları, 5 TL kampanyasından.

  Yetim Kalacak Küçük Şeyler, Oya Baydar'ın okuyacağım ikinci kitabı olacak. İlk olarak Kitap Ağacı ile birlikte Elveda Alyoşa' yı okumuştuk. Dili çok akıcı ve etkileyici olduğunu düşünüyorum. Can Yayınları, 5 TL Kampanyasından.

  Ve Susanna Tamaro. Okumaya yine geç kaldığım ve sürekli "yok ya ben okumam öyle şeyler" dediğim Yüreğinin Götürdüğü Yere Git kitabıyla tanıştım onunla ilk. Kitabı bitirdikten sonra, "aferin ön yargına senin!" demiştim. Ne demek ben okumam öyle şeyler! Sonra "Her Melek Korkunçtur" adlı bir nevi otobiyografik kitabıyla tamam dedim, bu kadın sen gibi. Ondan böyle içine oturdu. Neredeyse tüm satırların altı çizilidir. Şimdiyse sıra, Kökler, Yollar ve Yitik Benler'de. Can Yayınları, 5 TL kampanyasından.

Bunlardan sonra dönüp dolaşıp aldığım bir kitap daha var.  Kestik, Diyor Yönetmen, kapağındaki Ahmet Ümit yorumuyla dikkatimi çekti "Yumruk gibi bir roman". Arka kapağa baktığınızda Selim İleri' nin de bir yorumu bulunuyor. Bu referanslarla aldığım, açıkçası içeriği benim için sürpriz olacak bir kitap. 10 TL kampanyasından, Everest

Çokça çeşit, iyi de kitaplar var. Hala devam ediyor, süresini tam olarak bilemiyorum. Benim payıma düşen bu 6 kitap oldu. Bir kampanyayı makul bir miktarla atlattım sayılır. Bakalım elimde okuyamadığım hangi kitaplarımdan sonra bunlara sıra gelecek? Aralarında okuduklarınız, öne al dedikleriniz, ya da hiç başlama bile dedikleriniz varsa paslaşalım.

Sağlıcakla Kalın efendim! 

8 yorum:

 1. Hoşgeldin :) Kitap okuyan insan görünce mutluluktan çığlık atasım geliyor. Harikasın ve keyifli okumalar dilerim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Hoş bulduk çok teşekkürler :) Aynı şekilde ben de çok mutlu oluyorum :)

   Sil
 2. HerseyBurada.com perşembe günleri kitap günü ilan etti.bir çok kitap 6 ila 8 lira arası. Baya bir stok yaptım ben haberiniz olsun ;) Susana tamoroyu one alın derim.

  YanıtlaSil
  Yanıtlar
  1. Aaa bilmiyordum baya uygunmuş yahu, çok teşekkürler haberdar ettiğiniz için! :)
   Susanna baş tacı, bir çırpıda biter :)

   Sil

"Kaybettiği her şeyi geri alma derdindeydi, kayıplarının sonu yoktu, hayat sonsuza kadar böyle devam edecekti."
Jack Kerouac